♥♥ NESPŘÁTELUJEME ♥♥

Reklamy > HERE <


Webmisses : Ro$e W€a$leY & Sania

Harry Potter a fénixův řád - kniha

26. června 2009 v 18:05 | Karolííí×D |  Harry Potter a fénixův řád - kniha
Harry Potter a Fénixův řád
AutorJ. K. Rowlingová
Původní názevHarry Potter and the Order of the Phoenix
PřekladatelPavel Medek
ZeměVelká Británie
Jazykangličtina
Žánryfantasy, dobrodružná
Datum vydání2003
Předešlé díloHarry Potter a Ohnivý pohár
Následující díloHarry Potter a princ dvojí krve
Harry Potter a Fénixův řád (anglicky Harry Potter and the Order of the Phoenix) je pátou knihou řady o Harrym Potterovi, autorkou této série je J. K. Rowlingová. Kniha byla vydána 21. června 2003 ve Velké Británii, USA, Kanadě, Austrálii a mnoha dalších zemích. Během prvního dne se ve Velké Británii a USA prodalo dohromady téměř 7 milionů kopií. Kniha má 38 kapitol a zhruba 255,000 slov. Dne 5. dubna 2006 společnost Warner Brothers oznámila film téhož názvu, který je k vidění od 13. července 2007.


Překlad a vydání

První oficiální překlad byl publikován ve Vietnamu dne 21. července 2003. První oficiální evropská verze byla vydána v Srbsku Černé Hoře v srbštině, oficiálním vydavatelstvím Narodna Knjiga, na počátku září 2003.
V České republice skupina studentů přeložila knihu již během léta, mnohem dříve než bylo plánováno oficiální vydání. Jeden 14letý školák ji zveřejnil na svých stránkách. Tím způsobil zmatek; Albatros se rozhodl chlapce zažalovat, ale nakonec své rozhodnutí odvolal.


Obsah

Kniha popisuje události pátého roku Harryho pobytu v Bradavicích. To jest rok po znovu nabytí sil jeho největšího nepřítele - lorda Voldemorta (Toma Raddlea). Harryho ještě v Kvikálkově napadnou dva mozkomorové a proto je převezen do Londýna, hlavního štábu Fénixova řádu a později je nucen se dostavit na Ministerstvo kouzel kvůli disciplinárnímu řízení. Na něm je Harry zproštěn viny, že provedl kouzlo před mudlou. Když se Harry vrátí do Bradavic je považován za blázna. Jak však rok pokračuje, většina ostatních studentů si uvědomí, že měl Harry pravdu. Jednou v noci má však vidění, kde je pan Weasley napaden hadem lorda Voldemorta. Proto začal studovat nitrobranu pod dohledem Severuse Snapea, aby zabránil lordu Voldemortovi ve vnikání do svého vědomí. V nitrobraně však neuspěje. Tak se stane, že při zkouškách náležité kouzelnické úrovně (NKÚ) usne. A má další vidění. Toto vidění se odehrává na odboru záhad, kde lord Voldemort jakoby mučí jeho kmotra Siriuse Blacka. Harry se tam vydá spolu s několika přáteli. Tam však na ně již čekají následovníci lorda Voldemorta - Smrtijedi. Nikomu se však nic nestane, ale věštba (její záznam) se rozbije. A ta byla to jediné, co Pán zla (Voldemort) na ministerstvu chtěl. Později na Ministerstvo kouzel dorazí členové Řádu, spolu se Siriusem, kterého zabije Belatrix Lestrangeová - jeho sestřenice. Když Harrymu Brumbál později vysvětlí, co bylo v té věštběm, je konec roku a všichni studenti se vrací na prázdniny domů.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Máš ráda dvojčata Freda a George?

Ano 29.7% (92)
Miluji je 51.3% (159)
Ne 11% (34)
Jsou trapní 8.1% (25)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.