♥♥ NESPŘÁTELUJEME ♥♥

Reklamy > HERE <


Webmisses : Ro$e W€a$leY & Sania

Harry Potter Princ dvojí krve - kniha (2část)

26. června 2009 v 18:25 | Karolííí×D |  Princ dvojí krve
Kapitola 15: Neporušitelný slib
Ron teď každý večer tráví líbáním Levandule, která "považuje každou chvilku, kdy se nelíbá s Ronem, za ztrátu času". Hermiona je čím dál tím víc zatrpklejší a Ron říká, že by si neměla stěžovat, protože se už líbala s Viktorem Krumem.
Harry zatím úspěšně využívá rady z princovy knihy Lektvary pro pokročilé. Hermiona mu radí, ať je opatrný, ale Harry (který má pocit, že snad ztratil hlas, jak dlouho nemluvil) odpoví, že od prince se naučil daleko víc než od Křiklana a Snapea. Hermiona mu ale rozzlobeně řekne, že nemá na mysli prince, ale dívky, které jsou už celý rok do něj blázen a které se mu snaží podstrčit nápoj lásky. Navrhne mu, aby některou dívku pozval na tu vánoční party u Křiklana, aby s tím daly pokoj. Harry se snaží nemyslet na Ginny, která "se mu pořád vkrádá do snů v takových situacích, že byl Harry rád, že Ron neovládá nitrozpyt".
Harry se opět zmíní o Malfoyovi a náhrdelníku, ale Hermiona mu řekne, že detektory temných věcí by určitě našly prokletí, ale takový nápoj lásky, který je v lahvičce od lektvaru proti kašli (Filch zakázal všechny věci z Kratochvilných kouzelnických kejklí) ne. Harryho napadne rozzlobená knihovnice paní Pinceová, která se ho snaží poškrábat, když vidí, jak je princova kniha popsaná. Harry s Hermionou utečou a Harry vysloví názor, že Pinceová a Filch spolu něco mají.
Ve společenské místnosti nabídne Harrymu jedna z jeho obdivovatelek odvar z chejru a krabici bonbonů, ale on to rychle odmítne. Hermiona si chtěla přisednout, ale když vidí Rona a Levanduli, jak jsou do sebe na jejím křesle zapleteni, jde radši spát.
Příští den na hodině přeměňování se Hermiona a Ron pohádají a Hermiona s brekotem uteče. Na záchodě ji utěší Lenka Láskorádová, která pak potká Harryho. Jakmile si Hermiona vezme věci, které zapomněla ve třídě, Lenka řekne Harrymu,že Ron někdy říká legrační věci, ale někdy jeho výroky i zraňují. Harry si pomyslí, že Lenka má zvláštní nadání říkat děsivou pravdu. Lenka také řekne, že se za ní Ginny postavila a zakázala dvou klukům, aby jí říkali "Střelenko" a Harry požádá Lenku, aby s ním šla na tu vánoční party u Křiklana. Lenka je ráda, protože ji ještě nikdo nikdo na party nepozval. Najednou se objeví Protiva a začně vykřikovat "Harry láskuje Střelenku".
Brzy už každý ví, že Harry pozval Lenku, a Ronovi se to nelíbí, že mohl pozvat kohokoliv kromě ní. Ginny mu za to vynadá. Hermiona sedí sama hraje si s jídlem na talíři a Ron s Harrym si přisednou. Za chvilku dorazí i ostatní nebelvírské holky a Levandule padne Ronovi do náručí. Parvati se cítí provinile, že se smála Hermioně a zeptá se jí na večírek. Aby Hermiona ublížila Ronovi, řekne, že jde s McLaggenem. Parvati je ohromená a poznamená, že Hermioně se fakt líbí hráži famfrpálu, nejdřív Krum, teď McLaggen! Hermiona zdůrazní, že se jí líbí jen dobří hráči famfrpálu. Harry přemýšlí o tom, kam až holky můžou klesnout, aby se pomstily.
Když jdou Harry a Lenka na večírek, Harry se od ní dozví, že přijde i Rufus Brousek a že je to upír. Harry neví, jestli jí má věřit.
Na večírku Křiklan Harrymu představí experta na upíry a jeho přítele upíra Sanguiniho. Jsou tam i Sudičky a také profesorka Trelawneyová, která pořád pije. Přijde i Snape a Křiklan mu řekne, že Harry má na lektvary talent, jako jeho matka. Snape řekne, že si nemyslí, že by Harryho za těch pět let něco naučil a Křiklan vydedukuje, že má Harry talent od přírody. Harry řekne Křiklanovi, že chodí na všechny předměty, které musí zvládnout bystrozor, a Křiklan mu řekne, že bude výtečným bystrozorem. Lenka se zmíní o nějakém komplotu za použití černé magie a nemoci dásní.
Harry se dobře baví s Lenkou a Křiklanem, když Filch přitáhne za ucho Malfoye, který se snažil vkrást na party. Křiklan se směje a vynadá mu, ale dovolí mu zůstat. Ale Malfoy je naštvaný, Filch také a Snape vypadá vystrašeně. Snape odejde s Malfoyem na slovíčko a Křiklan mu řekne, ať na něj není přísný. Harry řekne Lence, že jde na záchod, ale jde špehovat Snapea.
Snape se snaží vymámit z Malfoye informace o Katie Bellové, ale Malfoy se nedá. Snape poznamená, že ho teta Bella musela učit nitrobanu. Malfoy se toulal po hradě a vymýšlel plán. Snape se Malfoyovi snaží pomoci a řekne mu, že uzavřel neporušitelný slib, aby ho ochránil, ale Malfoyovi je to jedno. Vyběhne z místnosti a málem srazí Harryho, který se skrývá pod svým Kapitola 16: Tuze mrazivé Vánoce
Harry a Ron jsou v Doupěti a užívají si Vánoce. Harry chce říct co nejvíce důvěryhodným lidem o rozhovoru mezi Snapem a Dracem. Šanci dostane na Štědrý den, když to řekne Remusu Lupinovi a panu Weasleymu. Oba řeknou, že Brumbál Snapeovi věří a to že jim stačí. Lupin řekne Harrymu, že mu, když učil v Bradavicích, každý měsíc bezchybně připravoval lektvar, ale že tu zahořklost mezi nimi (a také Harrym) nikdo nezacelí.
Harry se zeptá Lupina, co teď dělá. Lupin mu řekne, že je v ilegalitě; žije mezi vlkodlaky a podává informace Řádu. Říká, že jsou na straně Voldemorta, protože chtějí pod jeho vládou získat svobodu, a že má problémy se domluvit s Fenrirem Šedohřbetem, který je šéf a je nejbrutálnější žijící vlkodlak. To on kousl Lupina, když byl malý. Fenrir si vybírá malé děti a vychovává je k tomu, aby nenáviděly kouzelníky. Chce také pokousat dost lidí na to, aby se vlkodlaci mohli chopit moci. Lupin dovypráví a vypije si vaječný koňak. Harry se ho pak zeptá na prince dvojí krve, který vymyslel kouzlo Levicorpus, které kdysi James použil na Snapea. Lupin říká, že nemá páru, protože to nebyl ani on, ani James, ani Sirius. Lupin poradí Harrymu, ať se pokusí zjistit, jak je ta kniha stará, aby si mohl udělat lepší obrázek o princovi.
Dalšího dne dostanou Ron s Harrym vánoční dárky. Jsou mezi nimi jako obvykle svetry, ošklivý náhrdelník Ronovi od Levandule a krabička červů od Krátury pro páníčka. Na Boží hod se celá rodina, s Fleur a Lupinem, cpe, dokud nepřijde Percy s ministrem kouzel, Rufusem Brouskem. Rufus pozdraví a řekne paní Weasleyové, že byli nedaleko, když Percy "rozhodl", že se zastaví doma. Brousek chce ale mluvit s Harrym. Jdou ven a Harry ocení, že vypadá drsněji než jeho korpulentní předchůdce.
Rufus chce po Harrym, aby pravidelně navštěvoval Ministerstvo, aby jako "vyvolený" a velký hrdina vyslovil souhlas s postupy ministerstva. Harry to odmítne, protože se mu nelíbí, jak zavřeli Stana Silničku. Rufus je najednou chladný a snaží se z Harryho vytáhnout informace o Brumbálovi. Ten nic neřekne a varuje Rufuse, aby si s Brumbálem nezahrával.


Kapitola 17: Zamlžená vzpomínka

Harry, Ron a Ginny se vrací po Vánocích do Bradavic. Ve společnské místnosti potkají Hermionu, která zcela ignoruje Rona. Harry řekne Hermioně o všem, co se dozvěděl v Doupěti. Hermiona souhlasí s Lupinem a panem Weasleym, ale upozorní Harryho na Fenrira Šedohřbeta. Malfoy jím hrozil Borginovi, tak konečně teď ví, koho tím myslel.
Na nástěnce se objeví zpráva, že každý, komu do 31. srpna bude sedmnáct, může začít chodit na hodiny přemisťování, což platí pro Harryho, Rona i Hermionu. Všichni jsou nadšeni a ptají se Harryho, jaké to je (on je jediný ze šestého ročníku, kdo to zažil). Harry je odbude a jde na třetí hodinu k Brumbálovi.
Harry Brumbálovi řekne o všem, co se dozvěděl o Dracovi, Rufusovi Brouskovi a o všem, co se událo o Vánocích. Brumbál řekne Harrymu, že Snapeův rozhovor ho netrápí a že i on se s Rufusem hádal kvůli Harrymu. Brumbálovi se zajiskří v očích, když Harry imituje Brouska, jak říká, že Harry je "skrz naskrz Brumbálův muž". Tím se ještě víc upevní přátelství mezi Harrym a Brumbálem (úplný opak toho, než jaký byl jejich vztah v páté knize).
Znovu se vydají na cestu za vzpomínkami. Brumbál shrnuje následující: Raddle nastoupil do školy a dostal se do Zmijozelu. Učitelé toho od Raddlea moc nečekají. Je slušný, dobře vypadá a je to ctižádostivý sirotek, a tak s ním mají soucit. Brumbál vysvětlí, jak se předchůdci Smrtijedů už tehdy shromažďovali kolem Raddlea, ale připouští, že jen velmi obtížně lze získat Raddleovi vzpomínky z Bradavic. Raddle je posedlý svým původem.
První vzpomínka je Morfinova. Raddle přijíždí do domu Gauntových, mluví s Morfinem hadím jazykem a náhle vzpomínka končí. Morfin si od této chvíle nic nepamatoval, až to, jak se příštího dne probudí a zjistí, že mu ukradli prsten. Brumbál dodá, že v tu samou dobu byl Raddle starší a jeho rodiče nalezeni zavražděni. Ministerstvo vyslýchá Morfina a ten se okamžitě přizná. Harry a Brumbál si myslí, že Raddle omráčil svého strýce Morfina, zavraždil otce a prarodiče a pak Morfinovi do paměti vložil falešné vzpomínky.
Druhá vzpomínka patří Křiklanovi. Koná se schůzka Klubu slimáků za dob Toma Raddlea. Dvě místa ve vzpomínce jsou podivně zamlžená a je slyšet pouze Křiklanův hlas (když se Raddle ptá Křiklana, co to jsou viteály, a v té mlze mu Křiklan odpovídá, že o nich nic neví). Brumbál vysvětlí, že se Křiklanovou pamětí někdo manipuloval a nařídí Harrymu, aby tu pravou vzpomínku od něj získal.


Kapitola 18: Narozeninová překvapení

Harry se se svým úkolem svěří Hermioně a Ronovi.
Na hodině Lektvarů jim Křiklan dá za úkol vyrobit protijed na různé jedy. Harry ve své knize nenajde žádnou vhodnou poznámku a když zbývají už jen 2 minuty, najde na okraji stránky napsáno "Prostě jim do krku strč bezoár". Harry si vzpomene, že v prvním ročníku jim Snape řekl, že kamen z žaludku kozy (který se jmenuje bezoár) vás ochrání před většinou jedů. Rychle doběhne do skříně a jeden si vezme. Nikomu ve třídě se nepodaří protijed uvařit, ale když Křiklan přijde ke stolu Harryho, ten mu ukáže bezoár. Křiklan je okouzlen a řekne Harrymu, že je jako jeho matka (Hermiona ale vůbec okouzlena není).
Harry po hodině zůstane ve třídě a zeptá se Křiklana na viteály, ale tomu je jasné, kam Harry míří a řekne Harrymu, že ta vzpomínka, kterou dal Brumbálovi, je kompletní.
Studenti mají první hodinu přemisťování s kouzelníkem z ministerstva. Studenti se pokouší přemístit jen o pár desítek centimetrů. Ani po několika pokusech se jim to nepodaří, jenom Susan Bonesová se na čtvrtý pokus přemístí (ale jedna noha ji zůstane na původním místě).
Při hodině zaslechne Harry rozhovor mezi Malfoyem a jeho poskoky a rozhodne se, že ho začne sledovat s pomocí Pobertova plánku.
Ron má narozeniny a když rozbaluje dárky, přivlastní si i krabici čokoládových bonbónů s nápojem lásky, kterou Harrymu přinesla Romilda. Několik jich sní a začne být Romildou posedlý. Harry pochopí, co se děje, a vezme Rona k Křiklanovi. Křiklan dá Ronovi protilátku a pak se rozhodne, že si připijí na Ronovi narozeniny, a otevře lahev medoviny. Nejprve se napije Ron a ihned je jasné, že byl otráven. Křiklan jedná pomalu, ale Harry použije bezoár a strčí ho Ronovi do úst.


Kapitola 19: Skřítčí špehové

Rona odnesou na ošetřovnu a přijedou jeho rodiče. Dozví se, že si Ron musí odpočinout a uzdraví se. Při dalším famfrpálovém zápase Rona nahradí na postu brankáře Cormac McLaggen. Když se ale snaží řídit tým a půjčí si odrážečskou pálku, odpálí potlouk na Harryho, kterému to naštípne lebeční kost, a tak Harry také skončí na ošetřovně.
Zatímco je Harry na ošetřovně, napadne ho, jak zjistit, co Malfoy dělá. Zavolá Kráturu, bývalého Siriusova domácího skřítka, ale přijde s ním Dobby a poperou se, protože Krátura urážel v Dobbyho přítomnosti Harryho. Harrymu a Ronovi se podaří je od sebe odtrhnout a Harry jim řekne o svém plánu. Nařídí Kráturovi a Dobbymu, aby všude sledovali Draca Malfoye, aby "se na něj přilepili jako dvě náplasti na kuří oka". Harry jim řekne, aby mu pravidelně dávali hlášení, kam Malfoy chodí a co dělá.


Kapitola 20: Žádost lorda Voldemorta

Harry má další hodinu s Brumbálem, který mu ukáže dvě vzpomínky. V první je asi dvacetiletý Voldemort, který pracuje jako nákupčí pro Borgina a Burkese. Navštíví dům jedné postarší dámy, která se jmenuje Hepziba Smithová, která tvrdí, že je vzdálenou příbuznou Helgy z Mrzimoru. Hepzibah mu ukáže své dva poklady. Prvním je šálek, který kdysi patřil Helze z Mrzimoru. Druhým je medailonek, který dříve vlastnila Meropa Gauntová a který kdysi vlastnil Salazar Zmijozel. Druhá vzpomínka je Brumbálova, který se už jako ředitel setkal s Voldemortem. Ten cestoval daleko, aby se ucházel o místo učitele v Bradavicích. Brumbál mu ale připomene jeho opravdové pohnutky a chování. Nakonec ho odmítne přijmout


Kapitola 21: Nenalezitelná komnata

Harry najde v učebnici lektvarů nové kouzlo Sectumsempra a chce ho zkusit. Krátura a Dobby mu podají hlášení o Malfoyovi, že pravidelně navštěvuje Komnatu nejvyšší potřeby. Když se Harry pokusí do komnaty vstoupit, zjistí, že dveře zmizí ve skutečnosti i z mapy.


Kapitola 22: Po pohřbu

Hagrid řekne Harrymu, že pavouk Aragog zemřel, a přeje si, aby se Harry zúčastnil pohřbu. Harry vypije lektvar štěstí Felix felicis a pokusí se přemluvit profesora Křiklana, aby mu prozradil pravou vzpomínku. Ale lektvar ho přiměje, aby šel za Hagridem. Na cestě potká Křiklana a ten se k Harrymu připojí, protože chce získat trochu jedu z akromantule (Aragog). Po dojemném pohřbu se Hagrid se Křiklanem opijí a Harry toho využije, protože ví, že si to Křiklan nebude druhý den pamatovat. Zmínkou o své matce Lilly Evansové, kterou měl Křiklan rád, se mu podaří přemluvit Křiklana, aby mu vyzradil svou vzpomínku na Voldemorta.


Kapitola 23: Viteály

Viteály jsou předměty, které obsahují lidskou duši. Jen málo lidí zaklelo půlku své duše do těchto předmětů. Nikdo ji ale nerozdělil na víc než dvě části. Brumbál se domnívá, že Voldemort v touze po nesmrtelnosti, udělal to, co nikdo jiný před ním: rozdělil svou duši na 7 částí, takže ho nikdo nemůže zabít, pokud existuje alespoň jeden viteál. Brumbál věří, že Voldemort si jako viteály vybral ojedinělé předměty s dávnou minulostí, aby je nikdo nezničil. Sedmý kousek je přímo v jeho těle, takže zbývá ještě šest. Dvě z částí už byly zničeny: deník (v Tajemné komnatě) a prsten, který kdysi patřil Rojvolu Gauntovi, Voldemortově dědečkovi z matčiny strany. Brumbál Harrymu prozradí, že ruku si poranil, když ničil ten prsten. Také mu řekne, že jestli ještě najde nějaké viteály, bude mu Harry moci pomáhat je zničit.


Kapitola 24: Sectumsempra

Harry nadále sleduje Draca a najde ho, jak fňuká na záchodcích Ufňukané Uršuly. Ať už plánuje cokoliv, bojí se, že to nedokáže a bojí se také o životy svých rodičů (a svůj), pokud se mu to nepodaří udělat. Brzy si ale Harryho všimne. Když chce Malfoy na Harryho použít kouzlo Cruciatus, použije Harry kouzlo Sectusempra z učebnice prince dvojí krve, aniž by věděl, co způsobuje. Kouzlo Draca těžce zraní, všude z něj stříká krev. Záhy se objeví profesor Snape a zachrání Dracovi život. Jelikož Harry použil černou magii a způsobil vážné zranění, dostane od Snapea školní trest na zbytek školního roku, takže zmešká finále ve famfrpálu. Na jeho místo chytače nastoupí Ginny a Dean Thomas nahradí Ginny na místě střelce. Když se Harry vrátí do nebelvírské společenské místnosti, zjistí, že Nebelvír vyhrál zápas i školní pohár. Ve vzrušení Harry políbí Ginny. Zdá se, že jim Ron zdráhavě požehnává.


Kapitola 25: Náhodně vyslechnutá jasnovidka

Harry a Ginny jsou spolu šťastní a smějí se tomu, jaké drby o nich kolují po škole. Zdá se, že Ron s jejich vztahem nemá nejmenší problém. Hermiona vyřkne svou teorii o princi dvojí krve. Brumbál zavolá Harryho do své pracovny a Harry na cestě potká profesorku Trelawneyovou, která se nemůže dostat do Komnaty nejvyšší potřeby. Někdo je očividně uvnitř a nikoho jiného tam nepustí. Trelawneyová zaslechne výskot a Harrymu dojde, že Malfoy uspěl. Trelawneyová také Harrymu prozradí, že ten, kdo tehdy vyslechl její proroctví, byl Snape. Když teď Harry ví, že Snape poskytl Voldemortovi informaci, která způsobila, že zabil jeho rodiče, vtrhne celý rozčilený k Brumbálovi a dožaduje se vysvětlení. Brumbál Harryho uklidní a vydají se spolu na cestu za jednou částí Voldemortovy duše.

Kapitola 26: Jeskyně

Brumbál se s Harrym přemístí na útes u moře. Tady kdysi sirotek Tom Raddle mučil dva malé sirotky. Jeskyně je pod vodou, takže se Brumbál s Harrym musí potopit a doplavat tam. Tam si rozsvítí své hůlky. Brumbál se snaží najít nějaký vchod. Probírá se Voldemortovými úmysly a přijde na to, že Voldemort chce své soupeře oslabit. Řízne se a pokape krví zeď. Objeví se vchod a Harry s Brumbálem se ocitnou u velikánského podzemního jezera, v jehož středu září podivné zelené světlo. Harry se pokusí použít kouzlo accio a přivolat k sobě viteál, ale nepodaří se mu to a z vody se na chvilku vynoří něco obrovského. Kráčí kolem jezera a instinktivně se jim podaří najít řetěz, na kterém je přivázaná loďka. Doplaví se do středu jezera na malý ostrov. Na něm je mísa se zelenou tekutinou. Předpokládají, že viteál je ponořený na dně. Protože se nemohou dotknou mísy, ani té tekutiny, Brumbál se rozhodne ji vypít. Vykouzlí si pohár a tekutinu vypije. Trpí strašnou bolestí a dokonce prosí Harryho, aby ho zabil. Ale protože Harry musel Brumbálovi slíbit, že ho donutí vypít tekutinu do poslední kapičky, Harry vydrží a Brumbál to vypije. Když se Harry pokusí nabrat Brumbálovi vodu z jezera, začnou se vynořovat mrtvá těla. Brumbál je zastraší kouzelným ohněm. Z mísy vyjmou medailon a oslabený Brumbál s Harrym pádlují zpět na břeh podzemního jezera. Bezpečně se dostanou z jeskyně a Harry je oba přemístí do Prasinek.


Kapitola 27: Věž v bouři

Harry a Brumbál se vrací do Bradavic. Madam Rosmerta jim půjčí košťata a oba letí k astronomické věži, nad kterou se objevilo Znamení zla. V Bradavicích zavládl chaos. Na věži se objeví Draco. Brumbál znehybní Harryho, který je pod neviditelným pláštěm a Draco odhalí, že úkol, který dostal od Voldemorta, je zabít Brumbála. Také prozradí, že pomocí rozplývavé skříně propašoval do Bradavic další Smrtijedy. Použil rozplývavou skříň, ve které minulý rok zmizel Montague, a druhou měl v obchodě Borgin a Burkes.
Brumbál v klidu rozmlouvá s Malfoyem, aby se vzdal a přidal se na stranu dobra. Malfoy váhá a nedokáže splnit svůj úkol, i když mu přijdou na pomoc další Smrtijedi. Objeví se i Snape a chvilku si mapuje situaci. Brumbál tiše vysloví jeho jméno. Snape na Brumbála chvíli kouká, na obličeji má výraz odporu a nenávisti. Brumbál Snapea naléhavě prosí, ale přímo svou prosbu nevysloví. Snape ho pomocí kouzla avada kedavra zabije a shodí ho z věže.


Kapitola 28: Princův útěk

Když Snape zabije Brumbála, spolu s Drakem prchají. Harry je pronásleduje (mezi bradavickými studenty, kteří bojují se Smrtijedy). Hagrid zatím Snapea a Malfoye zastaví. Jelikož mu v žilách koluje obří krev, odolává Snapeovým kouzlům. Harry je doběhne a snaží se Snapea zabít. Používá různá kouzla, mezi jinými i sectusempra, která našel v knize prince dvojí krve, ale Snapeovi se je daří odrážet. Harry se dvakrát pokusí o kouzlo cruciatus, ale neuspěje a Snape se přizná, že ta kouzla sám vymyslel, že on je tím princem dvojí krve! Snape zabrání Smrtijedům, aby zabili Harryho (toho si chce zabít Voldemort), a utečou.
Harry a Hagrid dorazí k hloučku, který se sklání nad Brumbálovým zkrouceným tělem. Harry si z Brumbálovi kapsy vezme medailon a v něm najde záhadný lístek "Pro Pána zla", ve kterém se píše, že medailonek není pravý viteál, že ten pravý byl ukraden. Autor lístku doufá, že tak pomůže ke zkáze Voldemorta. Podepsal se jako "R. A. B."


Kapitola 30: Bílá hrobka

Hermiona řekne Harrymu, že Eileen Princeová, o které si myslela, že by mohla být princem, byla Snapeova matka. V knihovně objeví, že Princeová si vzala mudlu Tobiase Snapea a pak porodila … Harry vykřikne "vraha!" Severus Snape je dvojí krve jako Voldemort (a oba si myslí, že je jejich mudlovští otcové zradili) a Harry také (i když vlastně Lilly byla čarodějka). Brumbála uloží k odpočinku do bílé hrobky u jezera. Mnohé známé osobnosti se zúčastní pohřbu, stejně jako jezerní lidé a kentauři, kteří na pokraji lesa vzdají hold střelbou ze svých luků. Harry se rozejde s Ginny, protože se bojí o její bezpečnost. Ginny to akceptuje, ale doufá, že až bude Voldemort mrtvý, zase se dají dohromady.
Brousek se Harryho ptá, kde ten večer s Brumbálem byli, ale ten mu odpoví, že mu nemá co říct a zopakuje mu, že je "skrz naskrz Brumbálův muž".
Když se ho Hermiona a Ron vyptávají, Harry jim řekne, že už se do Bradavic nevrátí, i když zůstanou otevřené. Chce se vrátit do domu svých rodičů a také do Zobí ulice, jak to Brumbálovi slíbil, a že zničí ostatní viteály a tím i Voldemorta. Ron a Hermiona přísahají, že mu vždy budou stát po boku a všichni tři se rozhodnou, že půjdou hledat části Voldemortovy duše. Příběh končí, když se Harry utěšuje myšlenkou, že než se vrátí do války, stráví alespoň ještě jeden poklidný den na svatbě Fleur a Billa.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Máš ráda dvojčata Freda a George?

Ano 29.7% (92)
Miluji je 51.3% (159)
Ne 11% (34)
Jsou trapní 8.1% (25)

Komentáře

1 Alex SB Alex SB | Web | 26. června 2009 v 19:43 | Reagovat

už se těšim až si to přečtu....  :-)

2 new SBénečko♥♥♥Romišššek :-)♥♥ new SBénečko♥♥♥Romišššek :-)♥♥ | E-mail | Web | 26. června 2009 v 20:16 | Reagovat

diploek pro tebe u mě:) ...já už to četla :)

3 Tvé Sb Susan Tvé Sb Susan | Web | 27. června 2009 v 10:12 | Reagovat

Ahojky !!! mohla by jsi mi tady prosím hlásnout .....http://la-primavera.blog.cz/0906/soutez-c-2-1-kolo  moc děkuju !!!!! :-)

4 KlaruSh.. :P your new SBééé :-* KlaruSh.. :P your new SBééé :-* | Web | 27. června 2009 v 13:38 | Reagovat

ahojky maš u mě diplomek :))

5 new SBénečko♥♥♥Romišššek :-)♥♥ new SBénečko♥♥♥Romišššek :-)♥♥ | E-mail | Web | 27. června 2009 v 13:45 | Reagovat

ahojky...u mě je opravdu vyjímečný zápis SBének. budu moc ráda, když se zapíšeš:) zatím papa♥♥ MTMMR:)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.