♥♥ NESPŘÁTELUJEME ♥♥

Reklamy > HERE <


Webmisses : Ro$e W€a$leY & Sania

Tajemná komnata

Podepsaná Tajemná komnata jde do držby

11. září 2009 v 19:30 | K.A.R.O.L W€a$leY
Kniha Harry Potter a Tajemná komnata, která patří k prvníu výtisku druhého dílu z roku 1998, a která navíc obsahuje věnování a podpis samotné autorky J. K. Rowlingové ,se dostává do dražby v Edinburghu.
Původní majitelka, jistá Emily Gibbonová, dostala knihu před jedenácti lety od své tety, která požádala ve svém knihkupectví tehdy ještě nepříliš známou autorku o krátké věnování pro svou malou neteř. Kniha se stala vzácnou po tom, jak se z Rowlingové stala světoznámá spisovatelka.

Emily chůvou knihu od roku 1998 až dosud, když se rozhodla, že by ji měl získat i jiný skalní fanoušek. Vyvolávací cena je 2000 liber, tedy 2284 eur. Pro zvědavce přinášíme i fotografie současné majitelky s její knihou
jakož i fotku s originálním věnováním. Dražba se uskuteční 16. září.

Emily:
Velmi mě potěšilo, když jsem se doslechla, jak se Ti velmi líbil Harry I. - Doufám, že Tě tato kniha nezklame,

J. K. Rowling.

Nevidané fotky Draca a Harryho

7. září 2009 v 16:02 | K.A.R.O.L W€a$leY

I když je to téměř 7.let co se dostala Tajemná komnata do našich kin stále jsme neměli možnost vidět všechny fotky,co byli k tomuto filmu nafoceny..
Je mnoho záběrů,na kterých je vidět Harryho,Draca ale i Hermionu a Rona.Takže na chvilu zaplavte v paměti a představte si naše herci o několik let mladší a potom přiravení klikněte HERE ←.Pozornost zapříměte zajména na "nepřátelskou dvojci".

Harry Potter a tajemná komnata - kniha

16. června 2009 v 15:12 | Karolííí×D

Harry Potter a Tajemná komnata
AutorJ. K. Rowlingová
Původní názevHarry Potter and the Chamber of Secrets
ZeměVelká Británie
Jazykangličtina
Žánryfantasy, dobrodružná
Datum vydání1998
Předešlé díloHarry Potter a Kámen mudrců
Následující díloHarry Potter a vězeň z Azkabanu


Obsah


O prázdninách Harryho navštíví domácí skřítek Dobby. Varuje ho, že se nesmí vrátit do školy v Bradavicích, protože se tam chystají tajemné a nebezpečné věci. Harry Dobbymu odpoví, že se do Bradavic vrátit musí a tím Dobbyho rozčílí. Rozzlobený Dobby vzápětí použije vznášecí kouzlo, které způsobí, že dort Dursleyů spadne jejich návštěvě na hlavu. Strýc Vernon dá Harrymu domácí vězení, ale vysvobodí ho jeho kamarád Ron Weasley se svými bratry Fredem a Georgem pomocí létajícího auta. Harry pak prožije poslední týden prázdnin u Weasleyových. 1. září se s nimi vypraví na nástupiště devět a tři čtvrtě, ze kterého odjíždí vlak do školy v Bradavicích. Harry s Ronem jdou poslední, je minuta před jedenáctou, ale přepážka na nástupiště je už zavřená. Rona napadne, že by si měli půjčit kouzelné auto jeho otce a odletět s ním do školy. Jenže na pozemcích Bradavického hradu havarují a naletí přímo do vrby mlátičky. Jejich okázalý příjezd se jim moc nezdařil.
Po pár měsících se ve škole začínají dít zvláštní věci. Nejdříve dojde k napadení paní Norrisové, kočky školníka, potom jednoho studenta. K tomu se najde nápis na stěně: "Tajemná komnata je znovu otevřena, nepřátelé dědice, mějte se na pozoru". Harry, Hermiona a Ron se snaží zjistit, kdo je Zmijozelův dědic a kdo útočí na žáky, protože prozatím je falešně obviněn Harry. Navíc on jako jediný slyší šeptavý hlas ze zdí hradu, který mu říká, že ho chce zabít. Svěřuje se s tím Hermioně i Ronovi, ti mu však příliš nevěří. V soubojnickém klubu, který založil profesor obrany proti černé magii Lockhart, aby se žáci naučili základním kouzlům obrany a útoku proti potenciálnímu nebezpečí, které na ně ve škole v těchto dnech stále číhá, Harry před celou školou mluví hadí řečí. Všichni z něj mají strach a myslí si, že on je Zmijozelův dědic a otevírá tajemnou komnatu. Hermiona se rozhodne, že připraví pro ně tři o vánočních prázdninách mnoholičný lektvar, který je přemění ve tři zmijozelské žáky, a potají se tak něco dozví od Draca Malfoye. Když na to dojde, Hermiona se omylem promění v kočku a musí na ošetřovnu, kluci se pro změnu od Malfoye nedozvědí nic, poněvadž nic neví.
Před koncem školního roku dojde k dalšímu dvojnásobnému útoku, obětí je kromě jedné studentky z Havraspáru i Hermiona. Harry s Ronem ji jdou na ošetřovnu navštívit. Všimnou si, že v ruce drží malý papírek a když ho roztáhnou, dočtou se, že pachatelem útoků je bazilišek, dávná nestvůra, obrovský had; na koho upře své oči, ten okamžitě zemře. Harry se dovtípí, že Ufňukanou Uršulu, která nyní straší v podobě ducha v dívčí umývárně bezmála už padesát let, tedy stejně dlouhou dobu, před kterou byla otevřena poprvé tajemná komnata, nejspíš zabil tento tvor. A protože nyní byla do tajemné komnaty odnesena Ginny Weasleyová, Ronova mladší sestra, dojde Harry pro Lockharta, který, jak doufá, jim pomůže přemoci baziliška. Společně s Ronem zamíří do umývárny, kde Harry najde vchod do komnaty a všichni tři se tam spustí po dlouhé klouzačce. Lockhart jim dole oznámí, že nikdy v životě nedokázal nic, než paměťová kouzla a s Ronovou rozbitou hůlkou jim chce vymazat paměť, ale ta své kouzlo obrátí proti Lockhartovi a navíc se sesype hora kamení, za kterou on a Ron zůstanou uvězněni a Harry se musí vydat porazit baziliška sám. V komnatě nalezne polomrtvou Ginny a také Toma Rojvola Raddlea, který je jen pouhou vzpomínkou studenta z Bradavic. Nyní je to sám Voldemort. To Raddle donutil Ginny otevírat celou dobu komnatu a nyní chce ji i Harryho zabít. Zavolá baziliška. Harrymu na pomoc přiletí Brumbálův fénix Fawkes s moudrým kloboukem, v kterém je ukryt meč Godrika Nebelvíra. S ním Harry zabije baziliška a poté zničí i vzpomínku Toma. Všichni čtyři se zpět nahoru dostanou s pomocí Fawkese.
Harry dostává vyznamenání za zvláštní služby škole a poté, co osvobodí Dobbyho od rodiny Malfoyových, odjíždí na prázdniny zpět k tetě a strýci.

Harry Potter a Tajemná komnata

9. června 2009 v 16:10 | Karolííí×D
Originální název: Harry Potter and The Chamber of Secrets
Žánr: Dobrodružný, Fantasy, Mystery, Rodinný
Rok výroby: 2002
Režie: Chris Columbus

Popis filmu

Harry Potter (Daniel Radcliffe) stráví krásný konec prázdnin s rodinou svého nejlepšího přítele Rona Weasleyho (Rupert Grint) a náladu mu nezkazí, ani když se na Příčné ulici seznámí s novým učitelem obrany proti černé magii - samolibým Zlatoslavem Lockhartem (Kenneth Branagh). Spolu s Ronem a Hermionou (Emma Watson) se po prázdninách vrátí do kouzelnické školy v Bradavicích a nemá ani ponětí o tom, že mu hrozí smrtelné nebezpečí. Začínají se tam totiž dít prapodivné věci, při kterých tuhne krev v žilách a nikdo z žáků netuší, že pradávná legenda se stala skutečností. Tajemná komnata se znovu otevřela …
 
 

Reklama